Aktualności

Wiosenno – letni cykl zawodów łuczniczych za nami

W maju rozpoczęły się długo wyczekiwane przez zawodników turnieje łucznicze, w którym zawodnicy UKS- Jedynka Kórnik mogli w końcu sprawdzić swoją formę. 26 maja, na torach klubu Leśnik w Poznaniu, w  I Rundzie Pucharu Wielkopolski, złoto w kategorii młodzik starszy zdobył Jakub Sobiech, strzelając  z odległości 30m. 1 czerwca liczna grupa naszych zawodników brała udział w zawodach łuczniczych z okazji dnia Dziecka, które odbyły się na obiekcie sportowym ŁKS Surma w Poznaniu. Tutaj nasze młodziczki  zdobyły kolejno: Zuzanna Banecka I miejsce, Zofia Brylewska II miejsce, Paulina Bukczyńska III miejsce, Gabriela Kmiecik V miejsce. W kategorii dzieci bardzo dobrze zaprezentowały się Nadia Jańczak – I miejsce, i Zofia Kmiecik – II miejsce. W kategoria chłopców najlepszy był Kajetan Ratajczak zajmując III miejsce. Kolejną imprezą, w której braliśmy udział, był Turniej Łuczniczy o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla w Bukowcu, w którym wystartowały Zofia Kmiecik i Nadia Jańczak, zdobywając kolejno 3 i 4 miejsce. Najważniejszy start i zarazem sprawdzian formy dla naszych zawodników na szczeblu wojewódzkim odbył się na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Nowej Rudzie. W zawodach tych wzięły udział Zuzanna Banecka, Zofia Brylewska i Paulina Bukczyńska zdobywając czwarte miejsce drużynowo a szóste w klasyfikacji klubowej (na 12 startujących klubów) co jest bardzo dobrym wynikiem. Dodatkowo dziewczyny w ogólnopolskie klasyfikacji dzieci i młodzieży zdobyły dla Klubu 5 punktów. Ostatnimi zawodami była II Runda Pucharu Wielkopolski, rozegrana 16 czerwca, w której wystartowali : kategoria kobiety – Banecka Kinga – zajmując 3 miejsce a strzelając na odległość 70 m osiągnęła swój rekord życiowy;  kategoria młodziczka starsza: Gabriela Kmiecik – 3 miejsce, kategoria młodziczka : Zuzanna Banecka – 1 miejsce, Zofia Brylewska – 2 miejsce; kategoria dzieci dziewczynki: Zofia Kmiecik – 1 miejsce, Nadia Jańczak – 3 miejsce, kategoria dzieci chłopcy: Kajetan Ratajczak – 3 miejsce, Jędrzej Brylewski – 6 miejsce, Oliwier Zieliński – 8 miejsce. Warto nadmienić, że w 2018 roku szkolenie sekcji łuczniczej zakończył trener Karol Niemier (który zdecydował się skupić na rozwoju drużyny unihokeja Radzevia Radzewo)  a od kwietnia treningi prowadzi trener Mateusz Malak, któremu  pomaga organizacyjnie Marzena Brylewska. W sierpniu nasi łucznicy będą szkolić się na obozie w Białym Borze, a jego efekty poznamy na Mistrzostwach Polski Młodzików w Zgierzu oraz w kolejnych cyklach Pucharu Wielkopolski.

 • IMG_0606-min
 • IMG_0608-min
 • IMG_0449-min
 • IMG_0440-min
 • IMG_0439-min
 • IMG_0434-min
 • IMG_0429-min
 • IMG_0428-min
 • IMG_0453-min
 • IMG_0460-min
 • IMG_0458-min
 • IMG_7183-min
 • IMG_0477-min
 • IMG_0479-min
 • IMG_0482-min
 • IMG_0486-min
 • IMG_0492-min
 • IMG_0493-min
 • IMG_0484-min
 • IMG_0509-min
 • IMG_0506-min
 • IMG_0503-min
 • IMG_0498-min

Kontakt

Stowarzyszenie UKS - Jedynka Kórnik
Pl. Niepodległości 28
62-035 Kórnik

uks@jedynkakornik.pl