Aktualności

Sukcesy i medale pływaków UKS- Jedynka Kórnik

Zawodnicy sekcji pływackiej UKS Jedynka Kórnik w nowym  sezonie 2016/2017,   odnieśli kilka znaczących sukcesów. Od początku startów  zawodnicy potwierdzili znaczące podniesienie poziomu sportowego.Potwierdzeniem tego były miejsca medalowe na zawodach ogólnopolskich , które odbyły się na basenie Termy Maltańskie w Poznaniu. W grudniu 2016r odbył się ogólnopolski sprawdzian wytrzymałościowy młodzików 12 i `13 letnich na dystansach 800m st dowolnym i 200 m st zmiennym oraz puchar sprintu na dystansach 50 metrowych. W tych zawodach  nasi zawodnicy  zdobyli 3 medale 1 srebrny i 2 brązowe . Srebrny  na dystansie 50m st motylkowym i brązowy na 800 m st dowolnym wywalczył Jacek Suszka a brązowy na 50 m st motylkowym Aleksandra Syk. Na tych samych zawodach 4 miejsce na 50 m motylkiem zajął Norbert Kamiński a 6 miejsce na 800 dow Nadia Misiak.

W styczniu zawodnicy wzięli udział w zawodach o puchar KS pływackiej. W bardzo dużej obsadzie ,  startowało bowiem ponad 700 zawodników z całej Polski duży sukces odnotował Norbert Kamiński , który na dystansie 100 m stylem motylkowym zdobył srebrny medal z bardzo dobrym wynikiem . Na 200 stylem dowolny  6 miejsce zajął Jacek Suszka. W zawodach brali udział również inni zawodnicy klubu , którzy w każdym starcie bili rekordy życiowe.

W miesiącu lutym i marcu zawodników klubu czekają najważniejsze zawody w sezonie zimowym . Są to zimowe mistrzostwa Wielkopolski oraz Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików , na których należy się spodziewać dalszych sukcesów pływaków z Kórnika.