Aktualności

Podsumowanie roku kolarskiego 2017

3 grudnia, w Hotelu Rodan, odbyło się podsumowanie sezonu kolarskiego sekcji kolarskiej naszego klubu. Sezonu, bez dwóch zdań, niezwykle udanego. W podsumowaniu, które przedstawiali zarówno prezes klubu – Maciej Brylewski, jak i trener Robert Taciak, rok 2018 okazuje się być kolejnym, najlepszym, w ponad 18-letniej już historii klubu. W ekspresowym skrócie nasz klub, a dokładniej sekcja kolarska, zdobył w tym roku 426 punktów w systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży – ponad 120 punktów więcej niż rok temu. Dzięki temu zajęliśmy 2 miejsce wśród wszystkich klubów kolarskich w kraju i 1 w województwie wielkopolskim. Na taki wynik złożyło się 57 medali mistrzostw Europy i Polski; 6 naszych zawodników to reprezentanci Polski; 14 naszych zawodników zdobyło medale mistrzostw Polski. Drużyna kobiet z Nikol Płosaj i byłą naszą wychowanką – Kasia Pawłowska – pobiły rekord Polski w wyścigu drużynowym na torze na dochodzenie.

Tradycyjnie już wśród gości znaleźli się przedstawiciele naszych głównych sponsorów – zarówno tych z samorządu: burmistrzem Kórnika Jerzym Lechnerowskim wraz ze swymi zastępcami, starostą poznańskim Janem Grabkowskim, przewodniczącym Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Sejmiku Woj. Wielkopolskiego Maciejem Wituskim, radnymi Rady Miejskiej w Kórniku, jak i biznesu – firm Mróz, Shimano i Nowatex.