Aktualności

Początek nowego sezonu na wodach otwartych

Początek lata oznacza inaugurację kolejnego, jedenastego już cyklu Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych. W tym sezonie coraz więcej zawodników reprezentujących klub UKS Jedynka Kórnik decyduje się na starty w takich zawodach. Na pierwszych z nich, które odbyły się 1.07 w Margoninie swój debiut w open water zaliczył trzynastoletni Jacek Suszka. Będąc najmłodszym uczestnikiem startującym na dystansie trzech tysięcy metrów wyścig ukończył na 8. miejscu wśród wszystkich 43 mężczyzn i pierwszym w swojej kategorii wiekowej, uzyskując czas 41minut. W wyścigu tym startowała również Zuzanna Rotter i z czasem 38minut zajęła 3. miejsce wśród kobiet.

2.07 odbyły się kolejne zawody z cyklu GPW w Wolsztynie. Na starcie pojawiły się dwie zawodniczki z naszego klubu – również debiutująca w open water Karolina Kapitan oraz Zuzanna Rotter. Czternastoletnia Karolina będąc najmłodszą uczestniczką zawodów zajęła 7. miejsce wśród kobiet uzyskując czas 46minut wyprzedzając na finiszu starszą o rok zawodniczkę o dwie sekundy. Zuza, z czasem 37minut zajęła trzecie miejsce wśród kobiet ze stratą dziewięciu sekund do zawodniczki zajmującej drugie miejsce. Tak małe różnice czasowe pomiędzy miejscami wskazują na zaciętą rywalizację wśród pań w tych zawodach.

Tydzień później miały miejsce zawody w Kiekrzu w ramach jubileuszowego „50 Międzynarodowego Maratonu Wpław przez Kiekrz”. Na dystansie 3km, zaliczanym do Grand Prix Wielkopolski wystartowała Karolina Kapitan, a w biegu głównym na dystansie 7,5km zaliczanym do Pucharu Polski na wodach otwartych Zuzanna Rotter. Na starcie na trzy tysiące metrów pojawiła się bardzo duża liczba 78 zawodników. Również w biegu głównym rekordowa liczba 16 uczestników. Niestety z powodu burzy z wyładowaniami atmosferycznymi wyścigi trzeba było przerwać, a zawodników wyłowiono z wody. Startu na 3km nie zaliczono. Natomiast na 7,5km udekorowano zawodników zgodnie z kolejnością, w której znajdowali się w wodzie w momencie przerwania wyścigu, ponieważ przepłynęli już większość trasy. Zuza zajęła trzecie miejsce wśród kobiet, będąc ogólnie szóstą zawodniczką wśród wszystkich uczestników.

10.07 Karolina i Zuza brały udział w Maratonie Pływackim z okazji XXIII Dni Powidza. Karolina na dystansie 700m zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet wyprzedzona jedynie przez jednego zawodnika. Na dystansie 1500m wystartowała Zuza i również zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich pływaków.  ZR