Aktualności

Sportowe wakacje +

Informujemy, że złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu na zadanie “Sportowe wakacje +” . Nasze zadanie adresowane jest od dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat z terenu powiatu poznańskiego, średzkiego i śremskiego. Zadanie polega na przeprowadzeniu zajęć i szkolenia dzieci i młodzieży w dyscyplinach: łucznictwo, kolarstwo. Zajęcia z łucznictwa odbywać się będą dwa razy w tygodniu, po 2,5h. Raz w miesiącu planuje się przeprowadzenie zajęć tematycznych: historia łucznictwa w Polsce i Wielkopolsce, zajęcia poświęcone pamięci mistrza olimpijskiego z Poznania Wojciecha Szymańczyka, zajęcia dedykowane rodzicom pn. “Nauczę rodzica strzelać”. W ten sposób zostaną zaspokojone potrzeby znajomości dyscypliny oraz integracji społecznej. Zajęcia w dyscyplinie kolarstwo odbywać się będą 3 razy w tygodniu po 2h, a co najmniej raz w tygodniu zajęcia do 8h ; na których odbywać się będą dwa treningi kolarskie z przerwą na odpoczynek gry, zabawy i obiad oraz nauka konserwacji sprzętu. Raz w miesiącu odbywałyby się zajęcia tematyczne: przedstawienie historii kolarstwa w Polsce i Wielkopolsce, przybliżenie postaci wybitnego kolarze z Poznania, olimpijczyka Zenona Czechowskiego, pogawędka z najbardziej doświadczonym kolarzem z regionu Mateuszem Taciakiem oraz znanym kolarzem Zenonem Jaskółą. Zadanie ma na celu upowszechnienie dyscyplin olimpijskich jakimi są łucznictwo oraz kolarstwo i zaspokojenie potrzeb na zajęcia sportowe lokalnie w miejscowości i w gminie,aktywizację sportową uczestników oraz systematyczny i powszechny udział w zajęciach.

Planowane działania są elementem rozwoju organizacji i są komplementarne z programami szkoleniowymi stowarzyszenia i innymi działaniami Klubu z zakresu szkolenia dzieci i młodzieży.

Jako stowarzyszenie zobowiązujemy się przeprowadzić zajęcia zgodnie z aktualnie obowiązującymi w zakresie zachowania reżimu sanitarnego przepisami właściwych organów.

 

Kontakt

Stowarzyszenie UKS - Jedynka Kórnik
Czmoń, ul. Świerkowa 7
62-035 Kórnik

uks@jedynkakornik.pl

Nr konta: BS Kórnik 87 9076 0008 2001 0011 9500 0002

KRS: 0000570210