Dnia 17.07.2016r zorganizowaliśmy imprezę sportową pod nazwą BIEG ZAMOYSKIEGO.  Miejscem startu i mety był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kórniku ul Leśna 6,  bieg był wpisany w Grand Prix Wielkopolski na 10 km i posiadał Atest PZLA.

Trasa biegła: Kórnik ul. Leśna, Ścieżka Pieszo-Rowerowa, ul. Poznańska, Harcerska, Promenada im. Wisławy Szymborskiej, ul. Jeziorna, Śremska, Zwierzyniecka, Konarska, Wincentego Wiotosa, Kanałowa, Zwierzyniecka, Śremska, Jeziorna, Promenada im. Wisławy Szymborskiej, ul. Harcerska, Poznańska, Ścieżka Pieszo-Rowerowa, ul. Leśna.  Zawodnicy mogli podziwiać Zamek Kórnicki, Arboretum oraz  przebiegali obok ławeczki Wisławy Szymborskiej. Przygotowaliśmy dla zawodników trzy  punkty z wodą oraz  kurtynę wodną, którą przygotowali strażacy z OSP Kórnik. Cała trasa była zabezpieczona przez Policję, Straż Miejską i firmę ochroniarsaką Hunters.  Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg.  Na mecie czekały na uczestników pakiety startowe oraz ciepły posiłek.

Naszybciej trasę pokonał Krzysztof Szymanowski z Kościana osiągając wynik 32 minuty i 16 sekund, drugi był Dariusz Boratyński z Wrocławia z czasem 32:33, trzeci na metę wbiegł Marcin Fehlau z Poznania z czasem 32:49.  Wśród kobiet najszybciej przybiegła Patrycja Talar z Pobiedzisk uzyskując wynik 37:58,  druga była Milena Tomaszyk z Śmigla z czasem 41:43, na trzecim miejscu znalazła się Marta Andrzejewska z Boszkowo- Letnikso z wynikiem 41:55.

W dodatkowej klasyfikacji pracowników samorządowych mistrzostwo wywalczył Łukasz Bankiewicz z Czerlejna reprezentujący KCRiS Oaza, na drugim miejscy uplasyfikował się wiceburmistrz Kórnika Przemysław Pacholski a trzeci był Józef Topolewski  z Poznania.

Wyniki wszystkich uczestników można zobaczyć tutaj.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

Kordynatorami biegu byli: Marek Broniewski, Michał Klonowski, Patrycja Rakowska, Katarzyna Kaczmarek, oraz Maciej Brylewski. Dzięki pracy tych osób oraz wielu wolontariuszy i sponsorom imprezę uznajemy za udaną. Wszystkim dziękujemy za pracę i zaangażowanie.

Z akcji  zbierania nakretek w celu pomocy niepełnosprawnemu Adasiawi udało się uzyskać dwa duże worki. Koordynator pan Nowak oraz  my dardzo dziękujemy wszystkim za pomoc.

Reportaż zdjęciowy na www.jedynkakornik.pl

Trasa biegu

Trasa biegu

Start i meta zostały zaplanowane tuż przy wjeździe głównym na teren Ośrodka Sporu i Rekreacji w Kórnik (ul. Leśna lub Błonie – którąkolwiek nazwę wpiszecie w nawigację to traficie). Zaczynamy długą płaską prostą (ul. Leśną – asfalt) aby następnie skręcić w prawo, w ścieżkę pieszo-rowerową (kostka brukowa). Wybiegamy na asfaltowy odcinek (na wysokości  skrzyżowania ul. Poznańskiej z ul. Mickiewicza) i dalej ul. Poznańską a następnie krótkim odcinkiem Pl. Niepodległości skręcamy w ul. Harcerską (asfalt), na końcu której wbiegamy na Promenadę im. Wisławy Szymborskiej (beton i kostka granitowa, ok. 2 km). Potem wbiegamy na ul. Jeziornej (asfalt), która następnie przechodzi w Rynek, na końcu której skręcamy w prawo w ul. Śremską – 300 metrowy odcinek z nawierzchnią asfaltową i delikatnym podbiegiem. Następnie skręcamy w prawo w ul. Zwierzyniecką i biegniemy do skrzyżowania z ul. Konarską skręcając w lewo. Delikatny podbieg i ponownie w lewo w ul. Witosa. Tu znajduje się punkt kontrolny na 5 kilometrze. Jakieś 100 metrów za punktem odbijamy w lewo w ul. Kanałową, na której zaczyna się delikatny zbieg. Na jej wylocie, skręcając w prawo, wbiegamy ponownie na ul. Zwierzyniecką i już po tej samej trasie wracamy.
Na trasę składa się jedna pętla. Różnica wysokości to zaledwie 9 metrów: najwyższy punkt 73 m.n.pm a najniższy 64. Powinno sprzyjać osiąganiu dobrych wyników.

Partnerzy

Aktualności

Bieg Zamoyskiego

Dnia 17.07.2016r zorganizowaliśmy imprezę sportową pod nazwą BIEG ZAMOYSKIEGO.  Miejscem startu i mety był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kórniku …

Kontakt

Stowarzyszenie UKS - Jedynka Kórnik
Pl. Niepodległości 28
62-035 Kórnik

uks@jedynkakornik.pl