Aktualności

VIII Memoriał Marka Serwatkiewicza

Dnia 10-09-2017r w Radzewie odbył się już VIII Memoriał Marka Serwatkiewicza w tenisie stołowym, rzucie lotką i strzelectwie sportowym. Nadrzędnym celem przyświecającym zadaniu było uczczenie pamięci Marka Serwatkiewicza – wieloletniego radnego Rady Powiatu Poznańskiego, działacza sportowego oraz dyrektora i nauczyciela Szkoły Podstawowej w Radzewie. Udział w tym turnieju na pewno przyczynił się do poprawy  kondycję fizyczną startujących  a ze względu na fakt iż był to turniej otwarty i brali w nim udział dorośli i dzieci dzięki temu  propagowaliśmy  rodzinne spędzanie wolnego czasu. Rezultatem zadania było  wyłonienie najlepszych zawodników w tenisie stołowym, rzucie lotką i  strzelectwie sportowym.  W tenisie stołowy w kategorii wiekowej do lat 16 najlepszymi okazali  się Mirella Rozmiarek i Łukasz Szymczak. W kategorii  powyżej lat 16 zwyciężył Krzysztof Katafiasz przed Marcinem Nowakiem i Adamem Krzymińskim. Dariusz Wolski natomiast zwycięży w kategorii powyżej lat 30, na drugim miejscu był Paweł Kireńczuk a trzeci Krzysztof Cybiński.  W kategorii wiekowej powyżej 50 lat zwyciężył Mieczysław Wagner przed Jerzy Kiedrowiczem i Piotrem Ciszakiem. Najlepszymi zawodnikami w rzucie lotką w poszczególnych kategoriach wiekowych zostały/li Sandra Olejniczak, Zofia Rozmiarek, Bartosz Radziejewski, Konrad Kmiecik następnie Roksana Toboła, Agnieszka Kmiecik, Łukasz Szymczak i Marcin Duszczak. Trzecie miejsca zdobyli Mirella Rozmiarek, Kasia Szymankiewicz, Wojciech Radziejewski, Roman Starosta. W strzelectwie sportowym do lat 18 zwyciężyła Agata Radziejewska przed Mirellą Rozmiarek, Klaudią Olejniczak, natomiast powyżej lat 18 zwycięstwo odniosła Natalia Radziejewska, przed Anetą Bykowicz i Magdaleną Bartecką. Wśród mężczyzn najlepszym do lat 18 okazali się Bartosz Radziejewski przed Łukaszam Szymczakiem i Robertem Rozmiarkiem. W kategorii powyżej lat 18 zwyciężył Roman Starosta przed Przymysławem Jóskowiakiem i Krzysztofem Kruckim.  Na podsumowanie turnieju przyjechała Pani Alicja Srewatkiewicz (żona), która  wraz z przedstawicielami powiatu poznańskiego Panem Sewerynem Waligórą , Zbigniewem Jankowskim oraz Mirosławem Wielochem wręczali nagrody. Wszystkim  zwycięzcom gratulujemy a gościom dziękujemy za przybycie.

Zadanie zostało dofinansowane przez Powiat Poznański i Miasto i Gminę Kórnik.