Aktualności

Bieg Zamoyskiego

W dniu 16 lipca 2017 odbyła się II edycja „Biegu Zamoyskiego”  w Kórniku. Ze zgłoszonych 671 osób na starcie stanęło 570 biegaczy. Każdy z nich przebiegł zmienioną w stosunku do zeszłego roku trasą, pozwalającą na szybkie bieganie, a równocześnie ukazującą uroki Kórnika. Trasa liczyła 10 kilometrów; a najszybszy zawodnik na jej pokonanie potrzebował zaledwie 31 minut i 42 sekund. Był nim ubiegłoroczny zwycięzca -Krzysztof Szymanowski, który poprawił również swój ubiegłoroczny wynik. W kategoriach- OPEN kobiet, miejsce pierwsze zajęła  Patrycja Talar, zaraz za nią na metę wbiegła Justyna Papież; trzecie miejsce wywalczyła Alicia Diago. W kategorii OPEN mężczyzn drugie miejsce zajął Paweł Tarasiuk, a trzeci na metę dobiegł Michał Kumolka. Imprezą towarzyszącą biegowi były Powiatowe Mistrzostwa Pracowników Samorządowych, których zwycięzcą w kategorii panów został Łukasz Bankiewicz, reprezentujący KCSiR OAZA Kórnik, a wśród kobiet tryumfowała Katarzyna Albrecht, reprezentantka Urzędu Miasta Poznań.  Zwycięzcy w kategorii OPEN otrzymali nagrody pieniężne a  zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary oraz prawo do darmowego startu w kolejnej edycji Biegu. Impreza możliwa była dzięki wsparciu sponsorów – szczególne podziękowania dla firmy EKOMAX i p. Roberta  Iwańskiego oraz TFP i p. Lucjany Kuźnickiej-Tylenda i Hunters- Ochronie, Cisowiankce, PRORozyn Produkcja Kreatywna, RIO Grzegosz Kapczyński, MK Maxi Trac, Geodezja Express H. Miszczak, KCSiR OAZA.  Ponadto impreza dofinansowana była przez Powiat Poznański oraz Gminę Kórnik.